Олексій Гнатковський в Парижі

Олексій Гнатковський в Парижі

5 режисерів з Іраку, Франції, Індії, Німеччини і України взяли участь у 10-денній режисерській лабораторії на базі Théâtre Gérard Philipe Centre Dramatique National на тему "Ритуал у театрі" в Парижі. Нашу країну представляв актор і режисер Франківського національного драмтеатру, заслужений артист України Олексій Гнатковський. 

5 режисерів з різних куточків світу разом з акторами досліджували, обмінювалися досвідом і своїми унікальними методами, навчалися одні від одних, а представнику від України Олексію Гнатковському з акторами вдалося ще й створити три міні-постановки, покази яких супроводжувалися дискусіями за участю режисерів, акторів, критиків і звичайних глядачів. Ця лабораторія відбулася наприкінці вересня, саме перед початком нового сезону у Франківському драмтеатрі.

"Метою лабораторії був театральний пошук. Мені особисто було важливо представляти українську театральну школу Леся Курбаса, разом із колегами шукати спільне і відмінне у європейській та українській театральних традиціях. Також під час роботи ми багато рефлексували: Що таке мистецтво? Що таке свобода і яким є її місце у мистецтві? Для мене свобода є дуже важливою як у театрі, так і в житті. Але поруч із нею завжди має стояти відповідальність за наслідки. Свобода - це свідомий акт," - каже Олексій.