Франківський драмтеатр розпочинає реалізацію проекту "Галичина і Подніпров'я 1918-2018: Відновлення національних зв'язків"

15-21 жовтня у м. Кропивницький ми покажемо шість вистав та проведемо інші культурно-просвітницькі заходи в рамках національного культурного проекту «Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків», присвяченого 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських Січових Стрільців. 

Проект реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.


"Сьогодні кожна мисляча людина усвідомлює, що ми живемо в епоху глобальних змін в Україні та світі, як у плані геополітичних процесів, так і у свідомості суспільства. Театр ніколи не стояв і, в принципі, не може стояти остронь процесів і явищ сучасного світу, адже, по суті, він є виразником думок, настроїв, передчуттів та навіть пророцтв свого народу. У час, коли нашу країну роз’їдає війна та внутрішні кризові явища, театр веде свою вперту війну проти роз’єднуючих націю факторів. Щирою мовою мистецтва ми прагнемо нагадати вам і собі про ті найсокровенніші морально-духовні константи, які у всі часи та лихоліття допомагали людям лишатися людьми, долати страх і захищати свої переконання. Наш проект, присвячений 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських січових стрільців, який реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду, стане  скромним внеском нашого колективу у справу воз’єднання України. Ми хочемо нагадати про спільні сторінки нашої історії і розпочати нові, сповнені вищим сенсом побудови країни нашої мрії - країни для людей. Вибір вистав для цього гастрольного проекту обумовлений симпатіями нашого глядача та національно-патріотичною тематикою. Усі вони вже не один рік збирають повні зали на рідній сцені Івано-Франківська та сценах світу і, сподіваємось, знайдуть відгук і у ваших сердцях. Я вірю, що коли ми разом, то здатні змінити все на краще. І кроки, які ми зараз робимо одне до одного, є початком новітнього етапу у формуванні Нації у вищому сенсі цього слова!" (керівник проекту Ростислав Держипільський, народний артист України, директор-художній керівник Франківського драмтеатру)


Програма проекту:

16 жовтня 11:00–12:00 – Реконструкція прибуття Українських Січових Стрільців, Хода Єдності «Рідні гості».

Маршрут: Привокзальна площа – Інженерний коледж ЦНТУ (колишнє Земське реальне училище, де у 1018 р. знаходився Штаб Січових Стрільців) – Кавалерійське училище – Театральна площа – вул. Двірцева – пам’ятна дошка Шульгіним – пам’ятник Володимиру Винниченку.

16 жовтня о 12:00 – Прес-конференція учасників проекту.

16 жовтня о 13:00 – Круглий стіл на тему «Популяризація ідеї духовної єдності в культурному різноманітті Центральної і Західної України» за участю представників громадських організації та органів місцевого самоврядування, діячів культури і освіти.

16 жовтня о 18:00 – Романтична оперета "Шаріка, або Кохання січового стрільця».

17 жовтня о 18:00 – Драма-концерт лемківської пісні "Вигнані з раю".

18 жовтня об 11:00 - Зустріч творчого колективу проекту зі студентами Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка та спільна екскурсія музеєм-заповідником "Хутір Надія".

18 жовтня о 18:00 – Феєрія-бурлеск "Енеїда".

19 жовтня о 18:00 – Притча-ораторія "Вона-Земля".

20 жовтня о 17:00 - Драма-реквієм "Нація".

21 жовтня о 17:00 - Драма "Солодка Даруся".


Історична довідка:

У 2018 р. виповнюється 100 років з часу прибуття та перебування на території теперішньої Кіровоградської області Українських Січових Стрільців - Українського добровольчого легіону, сформованого у 1914 р. на Галичині (нині Івано-Франківська область).

Час перебування УСС на теренах сучасної Кіровоградської області (червень-жовтень 1918 р.) став прикладом духовної соборності та порозуміння між мешканцями Західної та Центральної України. Українські Січові Стрільці проводили на Кіровоградщині широку культурно-просвітницьку роботу, доносили ідею національної єдності. Протягом 1918 р. там активно гастролювала мобільна концертна бригада УСС - оркестр, хор і театр - яка працювала разом з місцевим гуртком «Просвіти». Дослідники вказують, що воїни УСС створили атмосферу взаємної довіри та дружби з місцевим населенням. Письменниця Софія Тобілевич так описує ті події у своїй книзі «Рідні гості»: «Селяни з великою охотою бували на всіх стрілецьких виставах… Знайте, що й донині сумує за вами село, куди внесені вами перші проміння національного почуття та освіти, і вся інтелігенція степової України…»

Сьогодні, коли наша країна переживає складні часи, як ніколи раніше важливим є національне єднання та діалог між регіонами. Події 100-річної давнини – це реальний приклад такого діалогу і розбудови єдиної мультикультурної держави зі спільними духовними цінностями. 


Запрошуємо всіх жителів і гостей м. Кропивницький на зустрічі з Франківським театром і розмови про наше спільне минуле і майбутнє! 

Notice: Undefined variable: images in /var/www/dramteatr.if.ua/data/www/dramteatr.if.ua/front/tmpl/theater/content/blog_ex/item.tpl on line 10