Перета Терезія Семенівна

Перета Терезія Семенівна


Провідний майстер сцени

Народна артистка України 










Навчалася у Київському Державному інституті театрального мистецтва ім.І.Карпенка-Карого, який закінчила у 1958-му році (Курс професора О.Неллі)

З цього ж року працює артисткою Сумського обласного музично-драматичного театру ім.М.Щепкіна

1959  р. – Артистка Артемівського музично-драматичного театру (м. Артемівськ, Донецької області)

1963 р.–Артистка Дагестанського російського драматичного театру ім.М.Горького (м. Махачкала)

Артисткою Івано-Франківського театру працює з вересня 1963 року.

 

Нагороди та відзнаки:

1984 р. – Заслужена артистка України

2009 р. – Народна артистка України

 

Репертуар (в Івано-Франківському театрі)

«Тайфун» Цао-Юй - Си-Фин (дебют)

«Блудний син» Є.Раннет- Анніка

«Вітер в обличчя» М.Руденко- Ліза

«Остров Афродіти» А.Парніс - Кет

«Леніградський проспект» І. Шток - Маша 

«Серце не камінь» О.Островський - Ольга 

«Сміливі не вмирають»  Г.Себко- Лєна

«Рідна кров» Брати Мовсесови- Буана

«Юність моя» А.Школьник- Джен

«Наймичка» І.Карпенко-Карий- Харитина

«День народження» М. Печеніжський- Олеся

«Мільйонерша» Л. Лукацький- Туся

«Шумить Дніпро» Д. Суптеля- Олена Марківна

«Дороги» І. Дранов- Василина

 «Циганка Аза» М. Старицький - Феська

«У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською- Мидора

  «Вій» за М.Гоголем - Бублейниця

«Дай серцю волю, заведе в неволю» М.Кропивницький- Одарка

«Камінна душа» Г.Хоткевич- Олена

«Іспанці» М.Лермонтов  - Донна Марія

«Пізня любов» О.Островський - Лебідкіна

«Анжело, тиран Падуанський» В.Гюго- Тісбе

«Неосвячене кохання» Я.Сербінза М.Коцюбинським «На віру» - Олександра

«Правда і кривда» М.Стельмах- Мавра

«Коли чоловік повертається додому» В.Ільїн, В. Лукашов- Міс Петінктон 

«Безіменна зірка» М.Себастьян- Мадемуазель Куку

«Шкільна драма» Я.Стельмах- Інна Йосипівна

«Вільний вітер» В.Вінніков, В.Крахт, В.Типоч - Клементина, Марич

«Рим 17, до запитання» М.Зарудний- Надія Іванівна

«Суд іде» І. Лазутін- Людмила Іванівна

«Титарівна»  за Т.Шевченком- Худоміїха, Степанида

«Додому повернулись моряки» В.Лукашов, В.Шевцов - Христина Петрівна

«Павлинка» Я.Купала- Альжбета

«Цвіт папороті» Р.Федорів- Анастасія

«Шельменко денщик» Г.Квітка-Основ’яненко- Евжені

«Біла, біла черемха» В.Марченков- Пелагея

«Я шукаю тебе» С.Винокуров- Катерина Панасівна

«Майська ніч» М.Старицький- Горпина (Зовиця )

«Сестри Річинські» І.Вільде, Б.Антків- Катерина

«Гірська балада» Л.Дмитерко- Юстина

«Називай мене матір’ю» Д.Урнявічюте- Мати

«Трибунал» А.Макайонок- Поліна

«Затюканий апостол» А.Макайонок- Мати 

«Рідний дім» І.Шамякін- Марина

«Заспівай-но пісню, діду» А.Бархоленко- Ольга 

«Безталанна» І.Карпенко-Карий- Ганна

«Циганка Аза» М.Старицький- Гордиля

«У неділю рано зілля копала» В.Василько  за повістю О.Кобилянської– Мавра, Мидора, Мати Гриця, Іваниха Дубиха

«Поцілунок Чаніти» Є.Шатуновський, Ю.Мілютін- Клеопатрікос

«Сорочинський ярмарок»  за М.Гоголем- Хівря 

«Останнє прохання» А.Лаурінчукас - Марта 

«Солдатська вдова» М.Анкілов- Клавдія

«Тіні забутих предків» за М.Коцюбинським (інсценізація І.Бориса)- Мати Івана

«Іванов» А.Чехов- Авдотья Назарівна

«Вісім люблячих жінок» Р.Тома- Бабуся

«За двома зайцями» М.Старицький- Секлета

«Дім Бернарди Альби» Г.Лорка  - Бернарда

«Весілля в Малинівці» Л.Юхвид, О.Рябов- Комариха

«Севастопольський вальс» К.Лістов- Тьотя Діна, Маруся 

«Країна Айгуль» М.Карим- Зульхабіра

«Дарую тобі життя» Д.Валєєв- Таїсія

«Украдене щастя» І.Франко- Настя

«Для домашнього вогнища» І.Франко- Юлія Шаблінська

«Каса маре» І.Друце- Василуца

«Жіночий бунт» Є.Птичкін, К.Васильєв  за М.Шолоховим- Марфа

«Кремлівські куранти» М.Погодін- Анна

«Суєта» І.Карпенко-Карий- Тетяна

«Святий і грішний» М.Варфоломеєв- Дарина

«Третій»Л.Хоролець- Нюса

«Розіп’яті» В.Винниченко- Устина Марківна

«Божевільний дім» Є.Скарлетта- Кончетта

«Дерева вмирають стоячи» А.Касона- Бабуся

«Камінний господар» Л.Українка- Донна Консепсьон

«Диктатура совісті» М.Шатров- Зотова

«Так загинув гуска» М.Куліш- Секлета Семенівна

«Пішки» С. Мрожек- Баба

«Заплакані вікна» В.Стефаник, С.Пушик- Юстина

«Чорний дипломат» В.Селезньов- Сусідка 

«Роксолана» Л.Забашта- Мати

«Остання симфонія» Р.Лапіка- Бабуся

«Іуда Іскаріот» Л.Андрєєв- Сільвія

«Обочина» М.Зарудний- Оксана Степанівна

«Я шукаю тебе» Л.Дмитерко, В.Винокуров- Катерина Панасівна

«Моя чарівна леді» Б.Шоу- Місіс Хіггінс

«Кінець віку» В.Шевчук- Настуся

«Княгиня Ольга» І.Борис- Мати Хотовида

«Кайдашева сім’я» І.Нечуй-Левицький - Палажка

«Гетьман Дорошенко» Л.Старицька-Чорняхівська Стариця Митродора, Мати Дорошенка

«Суєта» І.Карпенко-Карий - Мати Івана та Петра Барильченків

«Лісова пісня» Леся Українка - Мати Лукаша

 «Тартюф» Жан-Батист Мольєр- Пані Пернель

«Далі - тиша» В.Дельмар- Люсі Купер

«Кайдашева сім’я» - Баба Палажка

«Дерева вмирають стоячи» А.Касона - Сеньйора Бальбоа (Бабуся)

«Заробітчанки або Мамо, повернись» за Н.Семенкович - Паола

«Шаріка, або Кохання січового стрільця» Я.Барнич, Ю.Шкрумеляк - Фружина

 "За дверима бажань" А.Іванов - Мальвіна



перета за дверима бажань dpx_0186-r

Мальвіна - "За дверима бажань" А.Іванов (з з.а.України В.Пантелюком)



шарика перета IMG_0850

Фружина - «Шаріка, або Кохання січового стрільця» Я.Барнич, Ю.Шкрумеляк  



свадьбище в малиновище image

Комариха - "Весілля в Малинівці" Л.Юхвід (з н.а.України С.Романюком)



каминна душа 041

Олена - «Камінна душа» Г.Хоткевич  (з Г.Шиманським)