Роман Луцький, «Параджанов», «Брати: остання сповідь»

Роман Луцький, «Параджанов», «Брати: остання сповідь»

Усі поціновувачі мистецтва актора нашого театру Романа Луцького зможуть тепер розширити уявлення про діапазон творчих можливостей свого улюбленця та насолодитись ще однією роботою артиста. Однак вже у кіно.


У дебютний повнометражний біографічний фільм  "Параджанов" співрежисерів Олени Фетісової (Україна) та Сержа Аведікяна (Франція), присвячений славетному кінорежисеру Сергію Параджанову, Роман Луцький був запрошений на роль Іллі (мається на увазі відомий кінорежисер та оператор - Юрій Іллєнко). Фільм знятий у копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ARTE FRANCE, Грузинського та Вірменського Національних кіноцентрів.Бюджет стрічки склав майже 2 мільйони євро. Зйомки велися у Франції, Україні (зокрема у Дрогобицькій виправній колонії), Вірменії та Грузії. Світова прем'єра стрічки відбулася на кінофестивалі в Карлових Варах (Чехія) у липні 2013 рокуВ український прокат фільм вийшов 3 жовтня 2013 року.

На Одеському міжнародному кінофестивалі фільм отримав приз "Золотий Дюк" як Найкращий український повнометражний фільм. Представлений у секції "Міжнародний конкурс художніх фільмів" 8-го Батумського міжнародного фестивалю авторського кіно (BIAFF) .


Параджанов афіша

«Параджанов» був висунутий від України на премію Оскар в номінації «найкращий фільм іноземною мовою».

           

А вже незабаром на Вас чекає ще одна кіноакторська робота Романа. У психологічній драмі «Брати: остання сповідь» він знявся в одній з головних ролей. Повнометражний фільм «Брати» позиціонується як міжкультурний експеримент, адже історію про складні і драматичні взаємовідносини двох братів, режисер Вікторія Трофименко запозичила з роману шведського письменника Торґні Ліндґрена «Джмелиний мед» та перенесла у аутентично-український контекст.


брати афіша


http://life.pravda.com.ua/society/2014/05/22/169249/