«Що сказав небіжчик?» Гамлет або SAPIENTI SAT Некритичні враження

«Що сказав небіжчик?» Гамлет або SAPIENTI SAT Некритичні враження

МУЗИКА 2’17
Віолетта Дутчак

4 лютого в Івано-Франківському обласному академічному музично-драматичному театрі відбулась прем‘єра неоОпери-жах «HAMLET» за Вільямом Шекспіром у перекладі Юрія Андруховича. (Музика Романа Григоріва та Іллі Разумейка, режисура і сценографія Ростислава Держипільського, пластичне рішення Ольги Семьошкіної, художник по кюстюмах –Леся Головач).
Наша  епоха дарує неймовірний калейдоскоп подій і видовищ, що об‘єднують різні види мистецтв, а до майстерності композитора  і виконавців неодмінно додаються таланти режисера,

Коли Гамлет — з мікрофоном, а Полоній — зі смартфоном

Коли Гамлет — з мікрофоном, а Полоній — зі смартфоном
"ГАЛИЧИНА"
16 лютого 2017 року.
Леся ЗЬОЛА

Режисер і художній керівник Івано-Франківського муздрамтеатру  Ростислав Держипільський підкорив ще одну вершину — поставив «Гамлета» Шекспіра. Коли тільки з’явився переклад цього твору від Юрія Андруховича, видавець іван Малкович сказав приблизно так: кожне покоління мало би перекладати Шекспіра по-своєму, своєю мовою та з огляду на нові історичні реалії. Щось схоже і в театрі. Ростислав Держипільський, вирішивши ставити «Гамлета» в перекладі Андруховича, заявив, що второвані стежки йому не цікаві. Але навіть коли запропонована версія на перший погляд видається тільки надсучасним міксовим арт-експериментом, від свого фірмового почерку — бути суголосним часові і намагатися впливати на мислячу публіку глибинно, а не лише розважати чи шокувати, — Держипільський не відходить.

По той бік сцени Івано-Франківського драмтеатру. Кого не бачать глядачі

По той бік сцени Івано-Франківського драмтеатру. Кого не бачать глядачі


Глядачі не знають їхніх імен, не бачать облич. Оплесків і квітів їм теж не дістається, вони завжди в тіні. Робота швачок, реквізиторів, декораторів, бутафорів — усіх, хто по той бік сцени, — нелегка. Але цікава. 

Олександр Шиманський - актор від Бога

Олександр Шиманський - актор від Бога


Існує багато визначень і епітетів для  опису акторських чеснот . Актор може бути перспективним та багатообіцяючим,  самобутнім і колоритним, чарівним, загадковим, звабливим…Але при всьому цьому обтічному різноманітті найголовнішим і найрідкіснішим визначенням буде  просте – талановитий. 

Найбільше щастя Галини Талалай

Найбільше щастя Галини Талалай

Вона досі хвилюється перед кожним виходом на рідну франківську сцену, хоч за її плечима – виступи на найголовніших сценах колишнього Радянського Союзу, а у творчому доробку понад сто ролей. Вона вдячна долі за міцний гарт, який допоміг опанувати одну з найпрекрасніших і найскладніших професій.
Вона – актриса!